http://latviansociety.com/resources/Pictures/%20Biedribas%20Logo%20B.png?download

FILADELFIJAS BRĪVO LATVJU BIEDRĪBA
PHILADELPHIA SOCIETY OF FREE LETTS

Ziņas (News)

This page contains news and information relating to the members of the Philadelphia Society of Free Letts.
 • 03 Dec 2012 1:39 PM | Anonymous

  Nevar jau pastāvēt 120 gadus, nezinot kā jāgatavojas neparedzētiem, pat trauksmes, apstākļiem. Šādi apstākļi rodas diezgan regulāri ap šo gada laiku. Tikko notikušais lieliskais Ziemassvētku tirdziņš jau ir garām, visi kārtīgi sapirkušies, bet, likumsakarīgi attiecībā uz tik garšīgām lietām, jau tagad ir apēsti visi svētku vajadzībām iegādātie pīrāgi un piparkūkas! Ko lai dara? Filadelfijas Brīvo latvju biedrība jūs izglābs! Atbrauciet uz "Cepsim latviski" sestdien, 2012. g. 15. decembrī, plkst. 10:00, lai paši gatavotu nepieciešamās svētku preces - pīrāgus un piparkūkas - pieredzējušo cepēju Intas Grundes un Jolantas Mockus vadībā. Vienlaicīgi atkārtosim iemīļotās un iemācīsimies jaunas, vēl nedzirdētas, ziemas svētku - saulgriežu -- dziesmas. Tāpat kā šīs vasaras pirmajā "Cepsim latviski" reizē, katrs dalībnieks saņems receptes arī rakstveidā, lai mājās pats atkal varētu atdarināt mūsu speciālistu pārbaudītās cepšanas iemaņas. Biedrība gādās izejvielas un priekšautus, bet "Cepsim latviski" apeklētājiem jāņem līdzi apņēmība izdziedāties no sirds dziļumiem un izcept visgardākos svētku našķus jebkad!


  Filadelfijas Brīvo latvju biedrības 120. jubilejas gads strauji tuvojas noslēgumam. Pēdējie sarīkojumi: "Cepsim latviski" 15. decembrī; pēc tam būs vēl Sateklas ziemas saulgrieži 21. decembrī un Vecgada vakara balle ar dīdžeju, Bill Aust dejas mūziku, un, kā baumo, ļoti daudzu jauniešu piedalīšanos. Jubilejas gada rīkotāji pateicas labvēļiem, kas visa gada garumā ar savu devumu ir financiāli atbalstījuši veselus 120 notikumus: Latviešu fonds, ar kuŗa atbalstu ir uzlabota BLB infrastruktūra un ir sarīkoti visi jubilejas gada notikumi; ALA Kultūras fonds; Filadelfijas Daugavas vanagu kopa; Filadelfijas Pensionāru kopa; un Amerikas Latviešu palīdzības fonds.


  Sandra Milevska

 • 24 Nov 2012 8:28 AM | Anonymous

  Filadelfijas Brīvo latvju biedrībai katru gadu atkārtojas viena un tā pati problēma - pēc lieliska Ziemassvētku tirdziņa katra decembŗa pirmajā sestdienā, apmeklētāji vienkārši neiet prom! Dinamiskais duets Rita Vilciņa un Jolanta Mockus pēdējo pāris gadu laikā ir attīstījušas tik populāru notikumu, uz kuŗu brauc pat no attālākām pilsētām, ka vēl ilgi pēc preču un stendu novākšanas, cilvēki mudž un drūzmējas omulīgā gaisotnē lejas stāvā pie bāra, un vienkārši neiet prom. Šogad izmisušās rīkotājas Jolanta un Rita tēlo bargās dāmas, stingri nosakot slēgšanas stundu - 6:00 vakarā - bet vai patiešām kāds taisās viņas klausīt? Un ja nevarēs vairs tirgoties, tad katrā ziņāvēl līdz vēlai naktij varēs uzkost un iemalkot kaut ko garšīgu.


  Ko mēs šogad varam sagaidīt tirdziņā? Protams, katram vienmēr paša vēders ir vistuvākais. Lejas zālē visu dienu piedāvās meistarīgo šefpavāru Raimonda Ramaņa un Jāņa Ansona karstās pusdienas plus gardus saldos ēdienus. Bet nākotnes vajadzībām taču jāiepērkas, un šī iepirkšanās notiks piparkūku un pīrāgu valstībā. Neizpaliks, protams, tautiskais ēdienu klāsts, bet šoreiz aizsniegsimies vēl tālāk. Inta Grunde piedāvās pašcepto un pašsieto visu ko, Melngailis kā firma Black Rooster tirgos veselīgās pašceptās maizes, lietuvietis Laurynas nāks atkal ar plašu pārtikas un citu Lietuvas preču klāstu. Un visam savu garšīgo Tantes Z salātu mērci pārlies pāri jauniņā tirgotāja Tija Vilciņa.


  Tomēr no ēdiena vien nevar dzīvot, ir taču arī jāapmierina estētiskās prasības. Fona mūziku kā ik gadu gādās Guna un Andrew Panteļi. Paredzam plašu rotu klāstu no daudziem tirgotājiem: Baltic Shop brauks ar U-Haul, lai noklātu savus trīs galdus, plus būs vēl no Pārslas Kriķis rotas un no lietuvietes Vitalijas paštaisītas rotas. Sandra Jansona (ar Nila un Mares palīdzību?) tirgos latviskas mantas, bet Sarmīte Pērkona šoreiz rādīs Amišu rokdarbus un preces. Varēsim vēl aplūkot apgleznotus lakatus, dažāda veida apsveikuma kartiņas, t-kreklus un somas, un vēl daudz vairāk. Nogurušos atsvaidzinās Laila Gansert ar Mary Kay skaistumkopšanas līdzekļiem. Un ja vēl nepietiek, ap stūri Vācu biedrībā arī tajā dienā notiek tirdziņš.

  Filadelfijas latviešu biedrības Ziemassvētku tirdziņš notiks sestdien, 1. decembrī, no 12:00 līdz 6:00 vakarā (plus uzdzīve). Aicinām visus!

                                                                                                 Sandra Milevska

 • 10 Nov 2012 8:26 AM | Anonymous

  Ko mēs varam secināt no organizācijām, kas kopīgi rīko nākošos Latvijas valstsvētkus, šoreiz Filadelfijas Brīvo latvju biedrības 120. jubilejas ietvaros? Apbrīnojamā kārtā, izrādās, ka šajā pilsētāpastāv gandrīz tikai organizācijas-rekordistes. Bez pašas Biedrības, kas ir pasaules visvecākā nepārtraukti darbojošās latviešu biedrība, 18. novembra aktu rīko arī gandrīz tikpat vecā Sv. Jāņa Ev. Lut. draudze, dibināta tikai vienu gadu vēlāk, 1893. gadā. Pie tam, programmas koncerta daļā uzstāsies koris, kas iesāka dzīvi kā latviešu baptistu draudzes koris tālajā 1896. gadā unšodien kā Filadelfijas koncertkoris, plaši pazīstamās diriģentes Guntas Plostnieces vadībā, ir vecākais latviešu koris ASV, ar nepārtrauktu darbību kopš tādibināšanas. Ir vēl kāda stīga, kas vieno šīs sirmās organizācijas - tās ir saites ar Kurzemi, no kurienes drosminieki devās pāri okēanam acīmredzot agrāk nekā no citiem Latvijas novadiem, no ostām Liepājā un Ventspilī uz ostu Filadelfiju. Gandrīz visi BLB dibinātāji bija kurzemnieki, un biedrības vēlākajos (t.i. 1920-30-os) gados liepājnieki Minkas darbojās jaunās Latvijas valsts atbalstam. Jau Latvijas laika Liepājas draudzes gans mācītājs Jānis Siliņš pārņema Sv. Jāņa draudzēamatu, bet baptistu vēsture kā tāda Latvijā saistās ar šīs baznīcas iesākumiem un 19. gs. agrīno izplatību tieši Kurzemē.


  Valstsvētku uzrunu teiks dzimtais filadelfietis Kārlis Cerbulis, vietējās latviešu skolas, Gaŗezera, un Minsteres audzēknis, kas kopš 1993. gada dzīvodams Latvijā ir pielietojis savu izglītību, papriekšu agronomijā un maģistra līmenī uzņēmumu vadībā (Harvarda Biznesa skola), kā Rīgas Fondu biržas līdzdibinātājs un pirmais prezidents, un tagad ASV investīciju fondā NCH, kas veic ieguldījumus Austrumeiropā, Krievijā un Ukrainā. Kārļa uzrunai sekos augšminētāFiladelfijas Koncertkoŗa koncerts trīs stīdzinieku, vijolnieka Augustina Taija (Tighe), čellistes Lindas Aļļes-Merfijas (Murphy), un kontrabassista Andra Zvārguļa pavadījumā. Diriģēs Latvijas Ordeņu kapitula atzinības Krusta valkātāja Gunta Plostniece, solists būs vairāk kā 10 operu lomu izpildītājs dziedonis Andrejs (Andrew) Martens, bet koŗa dziesmu solisti būs Astrīda Rudolfa (Rudolph) un Pauls Barbins. Koncertu arī papildinās vijolniece jelgavniece Guna Pantele ar vīru amerikāņu pianistu Andrew Puntel, kas kāFulbraita stipendiāts mācījās koŗa diriģēšānu Romāna Vanaga vadībā Latvijas Mūzikas akadēmijā, pie reizes iemācoties arī tekošu latviešu valodu.

  Svinīgo aktu ievadīs jauniešu un studentu karogu goda sardze, latviešu skolas audzēkņi sniegs priekšnesumu, un neiztrūks apsveikumi un apbalvojumi. Pēc sarīkojuma sekos pieņemšana un, tiem kas vēlas, vakariņas lejas zālē Dzintara galda izkārtojumā. Biedrības jubilejas tradīcija ik reizi sniegt jaunu mini-izstādi turpināsies ar tautas tērpu skati- un ja gadījumā šajā skatē virsroku ņems tērpi no Kurzemes, ceram, ka tas tiks piedots!

  Valstsvētki Filadelfijā sestdien 17. novembrī, plkst. 14:00. Ieeja $25, ar tautas tērpu $15, labvēļiem pret ziedojuma sākot no $50. Skolnieki un studenti pa velti. Šo sarīkojumu atbalsta visas Filadelfijas latviešu organizācijas kā arī BLB<< 120x120>> atbalstītāji Latviešu fonds, ALA Kultūras fonds, Amerikas latviešu palīdzības fonds.   

  Sandra Milevska

 • 01 Nov 2012 8:25 AM | Anonymous

  Atbilde: cilvēks; teksts; attēls. Filadelfijas Brīvo latvju biedrībā, tās priekšnieka Kārļa Bērziņa izkārtojumā, sestdien, 10. novembrī, varēs iepazīties ar šiem atsevišķiem pamatelementiem, kas salikumā veido jebkuŗu izrādi. Kārlis ir sarunājis amerikāņu aktierus no dažādiem Filadelfijas neatkarīgajiem teātriem, kas pa laikam nomā BLB telpas, lai piedalās angļu valodas Raiņa "Zelta zirga" lasījumā. Tātad -- cilvēks un teksts, turklāt tulkots. (Šobrīd vēl paliek noslēpums, kuŗu no diviem zināmiem "Zelta zirga" tulkojumiem, Astrīdas Stahnkes vai Viļa Indes, izvēlēsies aktieri!) Pie sienām būs redzams salikums cilvēks un attēls, divu Latvijas visraženāko plakātistu veikumā. Redzēsim kā Ilmārs Blumbergs un Gunārs Zemgals ar viena attēla palīdzību spēj parādīt veselas izrādes būtību. Šoreiz plakātos parādīsies tikai latviešu autoru lugas, klasika kā arī jaunāku laiku darbi. Tomēr no trijotnes cilvēks, teksts, attēls, virsroku ņem cilvēks, jo viņš ir īstenotājs: saraksta, uzzīmē, uzstājas. Šoreiz BLB vēlas sumināt tieši šādu cilvēku: vienu personu, daudzu izrāžu īstenotāju, kas Amerikas latviešu sabiedrībā ir unikāla vārda tiešajā nozīmē, jo tāda ir tikai viena. Mūsu mini-izstāde summina filadelfieti Frīdu Ādamsonu, vienīgo mūsu cirkus mākslinieci, kas ir uzstājusies uz trapeces lielā augstumā, sākot kā jauna meitene, mācekle ar trupu no Latvijas 1930s gados ASV, tad Latvijā un Vakareiropā, un atkal Ziemeļamerikā līdz pensionēšanās 1960. gados. Apbrīnosim viņas eksotisko karjeru, ar sava ķermeņa vingrumu veidojot izrādi pēc izrādes!


  Raini angliski lasīs Filadelfijas vietējie aktieri sestdien, 2012. g. 10. novembrī agrā pēcpusdienā (laiku precizēsim pa e-pastu). Gaidām visus! Ziņas par BLB jubilejas gada notikumiem var atrast tīmeklī www.latviansociety.com; var atskatīties uz jau notikušo 120. jubilejas gada blogā www.fblb120.blogspot.com. Šo sarīkojumu un visus pārējos šajā 120. jubilejas gadā veicam ar Latviešu fonda atbalstu.


  Sandra Milevska

 • 08 Oct 2012 1:27 PM | Anonymous

             Protams, kam ir 10 vai pat 20 gadu, tam īsti neizprast šo neizbēgamo faktu, ka agrāk vai vēlāk mēs visi nonāksim veļu kārtā.  Bet tie starp mums, kam sāk parādīties tās sidraba stīgas starp zeltainajām, noteikti šad tad vērš domas uz lielo nezināmo.  Vai nebūtu laiks sākt izprast, ko mūsu tauta jau izsenis domā par šo pārejas fāzi uz citu būtības līmeni?  Vai nebūtu laiks piedalīties paša senču pieminēšanā, cerībā, ka kādreiz arī mūs kāds tādā veidā godinās?

              Ar rudens agrās tumsas iestāšanos ir pienācis veļu laiks, kas šajā zemē izpaužas ar ķēmīgām komerciālām izdarībām.  Cik labi, ka Brīvo latvju biedrība un tās dievtuŗu kopa "Satekla", 120. jubilejas ietvaros, sestdien 20. oktobrī aicina visus, kam patiktos dziedāt tautas dziesmas, kam interesē mūsu tautas senie atzinumi, kas gribētu pasēdēt sveču gaismā, un jā, kas kādreiz arī paši būs veļi, atbraukt uz veļu vakaru, kuŗu šoreiz kuplinās Vašingtonas cītīgie folkloras kopēji "Sudrabavots", t.i. Andra un Daigas Rūtiņu ģimene, Vīksniņu māsas Helēna, Brigita un Ingrīda, plus Daina Bolšteina.  Visiem nākotnes veļiem šī ir īstā reize sadziedāties.  Mēs īpaši aicinām tos, kas nav piedalījušies šāda veida sanākšanā, bet kas gribētu to kaut reizi izmēģināt, jo vienīgā prasība ir ņemt līdzi veselīgu dziedātgribu.

              Sateklas veļu vakars notiks sestdien 20. oktobrī sākot no plkst. 18:00.  Gaidām jūs!  Ziņas un jaunumus par BLB jubilejas gada notikumiem var atrast tīmeklī  www.latviansociety.com; var atskatīties uz jau notikušo 120. jubilejas gada blogāwww.fblb120.blogspot.com.  Visi 120. jubilejas sarīkojumi tiek rīkoti ar Latviešu fonda atbalstu.

   

                                                                                                                             Sandra Milevska


 • 24 Sep 2012 12:29 PM | Anonymous

              Filadelfijas Brīvo latvju biedrība savos 120 gados ir piedzīvojusi ne mazāk kā piecus iebraucēju viļņus no tēvzemes.  Katrai no šīm paaudzēm bija savs stāsts - bet kā to nodot tālāk saviem pēctečiem?  Šī gada 5. un 6. oktobrī redzēsim kā māksliniece Sebastienne Mundheim izprata šo atstāstīšanas procesu caur savas ģimenes prizmu un to pārvērta par mākslu -- Filadelfijā un citur plaši izrādīto izstādi/instalāciju/performanci Putnu jūŗa t.i. Sea of Birds.  Sebastiennes vectēvs Jānis Šmidchens, BLB priekšnieks kas vadīja ēkas 60-to gadu pārbūvi, un viņas māte Guna Mundheim, pazīstama Filadelfijas un vēlāk Ņujorkas māksliniece un universitātes profesore, nodeva meitai savu bēgļu stāstu un atmiņas kā pamatu šim darbam, kuru redzēsim ierakstā un kuru sestdien papildinās Sebastienne ar saviem personīgajiem komentāriem un iespēju izvērst pārrunas par "stāsta atstāstīšanu" nākošajā paaudzē.

              Saikni starp veco zemi un jauno pilsētu redzēsim pie sienām mākslas izstādes "Divu pilsētu stāsts" darbos.  Šīs abas ostu pilsētas, Rīga un Filadelfija, parādīs savas un savu iedzīvotāju sejas dažādos darbos:  fotografijas un gleznas no Andas Dubinskas, Nicole Harvey, Lailas Milevskas, Imantas Nīgalas un amerikānietes Marah Carpenter; un darbus no dažādiem Latvijas māksliniekiem.  Kārtējā mini-izstāde arī skars saikni starp bēgli un jauno dzīves vietu, jo rādīsim Harija Gricēviča, agrākā BLB priekšnieka un mākslinieka jau no Latvijas laikiem, grāmatu illustrācijas un vākus, kuri radīti gan ASV, gan Vācijā, bēgļu laikos.

              Piektdien 5. oktobrī, kā daļa no Filadelfijas pilsētas atvērto galeriju programmas, izstāde no 19:00 un Putnu jūŗas ieraksts 20:00.  Sestdien 6. oktobrī izstāde atvērta no 16:00, ar ierakstu un Sebastienne Mundheimas stāstījumu no 17:00.  Ieeja pret ziedojumiem.

              Ziņas un jaunumus par BLB jubilejas gada notikumiem var atrast tīmeklī  www.latviansociety.com; var atskatīties uz jau notikušo 120. jubilejas gada blogā www.fblb120.blogspot.com.  Nākošais sarīkojums 20. oktobra vakarā, dievtuŗu sadraudzes Sateklas veļu vakars ar viesiem no Vašingtonas "Sudrabavots".  BLB pateicas visiem atbalstītājiem naudā (LF, ALA KF, ALPF, Filadelfijas DV un Pensionāru kopa) kā arī daudzajiem atbalstītājiem graudā.

                                                                                      Sandra Milevska

 • 17 Sep 2012 1:13 PM | Anonymous

  Filadelfijas Brīvo latvju biedrības 120. jubilejas gads ir iegājis finiša taisnē.  Sarīkojumu lavīna nenāk par velti - kas galu galā par visu to maksā?  Protams, pati Biedrība sedz lielu daļu, bet līdzīga apmēra summu mums piešķīra Latviešu fonds, vienīgais šāda veida fonds, kura paši dalībnieki -- ziedotāji vai aizdevēji -- demokrātiskā kārtā ar savām balsīm nosaka, kas saņems finansējumu.  Pateicībā par LF atbalstu visa gada garumā, BLB rīko šī gada Nedēļas Nogali Nākotnei, LF gadskārtējo dalībnieku pilnsapulci.  Tā notiks BLB telpās, iesākot neformāli jau no piektdienas, 28. septembra, plkst. 7:00 vakarā, kad būs saviesīga satikšanās bārā.  Sestdien 29. septembrī notiks LF padomes locekļu sanāksme no rīta, un tai sekos, no 1:00-5:00, atklāta dalībnieku pilnsapulce, kuru tiek aicināts apmeklēt jebkurš interesents, neatkarīgi vai tas būtu LF dalībnieks vai nē.  Šī NNN nogale tipiski pulcina latviešus no dažādām pilsētām, un jau tagad Filadelfijai ir pieteikušies tālbraucēji.

              Īpaša viešņa bagātinās vakara cēlienu - Vašingtonas domubiedrības Nacionālās politikas centra (Center for National Policy) biedre (Fellow for Democracy and Development), vienīgā līdzšinējā PBLA sieviete-priekšsēde, un trīs LR Saeimu deputāte, ārlietu speciāliste Vaira Paegle runās par tematu "Politiskais dialogs Latvijā:  vai pazudis tulkojumā?"  Vaira Paegle šķetinās Latvijas politiskajā dzīvē nekad neiztrūkstošos jaunumus, kam sekos iespēja šai pieredzējušai politiķei prasīt arī jautājumus.  Pēc tam dzejas cēliens "Latviešu protesta dzeja laika gaitā" turpinās iesākto politisko tematu ar darbiem, kas, izrādās, vienas un tās pašas vārīgās vietas uzšķērd, jau no 19. gadsimta otrās puses caurvijot visu jauno laiku latviešu tautas vēsturi lidz pat mūsdienām.  Vakaru noslēgs vakariņas un atminējumu spēle par LF vēsturi.  Ieeja $25.

              Svētdien no plkst. 12:00 būs atvadu pusdienas ar iespēju 2:00 noskatīties filmu par šovasar Rīgā, VEFa Kultūras namā notikušo Zigurda Miezīša piemiņas sarīkojumu ar tautu dejām.  Solveiga Miezīte savos ievadvārdos pastāstīs par sarīkojumu un filmas tapšanu, kas atspoguļo nelaiķa Ziga ļoti garo un izcilo karjeru kā tautas deju pētnieks, choreogrāfs, un deju kopu vadītājs.  Pa visu šo nogali arī būs iespēja baudīt visjaunākās paaudzes veikumu, jo Biedrības lielajā zālē būs izstādīti jauno ASV latviešu mākslinieku darbi (Nicole Harvey, Aleksis Hāgelis,  Lily Howell, Marisa Rasuma, Krišs Judovics, Laila Milevska, Māra Bērziņa) bet lejas zālē mini-izstādes "Koka Rīga" ietvaros redzēsim Imantas Nīgalas fotografijas no Rīgas koka mājām, kas Eiropā šodien ir reta architektūras pērle. 

              Filadelfieši aicina visus apmeklēt Latviešu fonda Nedēļas Nogali Nākotnei.  Tuvāka informācija pie Ģirta Zeidenberga, girtszeidenbergs@comcast.net.

                                                                         

                                                                          Sandra Milevska • 30 Aug 2012 2:15 PM | Anonymous

  THE NEWEST GENERATION OF ARTISTS

              As part of its year-long 120th anniversary celebration, the Latvian Society is featuring an exhibit of works, 30 under 30 (Sept. 7-9), by the youngest generation of artists, many of whom have recently graduated from

  Philadelphiaarea or other art schools.  Both Latvian-Americans and local artists will exhibit a range of works in various media and techniques.  Mooregraduates include Marah Carpenter with truly daring fashions and Carissa Marinelli’s socially conscious paintings.  San Francisco-based Alex Hagelis will share animation frames from Megamind and game designs for Zingo, while Kriss Judovics includes his moving work 9-11-2001 and Lily Howell shows paintings.  PAFA MFA student Emily Schnellbacher’s soft sculptures contrast with Tylergraduate Nathaniel Mell’s robust freestanding metaphorical works.  Nicole Marie Harvey, a University of the Arts graduate, will show photographs, Laila Milevski has contributed prints inspired from literature and life, and art student Marisa Rasums offers three drawings.  Come see these exciting new works by student and recent graduate artists!  Exhibit goers may also meet the artists socially in the Society’s bar.

  PhiladelphiaLatvian Society, 531 N. 7th Streetat Spring Garden 30 under 30 art exhibit opening Friday, Sept. 7 (Philadelphia First Friday Open Gallery) 7:00-10:00 pm; Saturday, Sept. 8 2:00-6:00 pm; Sunday, Sept. 9 2:00-5:00 pm.

 • 24 Aug 2012 1:33 PM | Anonymous

  Septembris allaž saistās ar jauno akadēmisko gadu, ar jaunu cilvēku atgriešanos atpakaļ savās mājvietās no vasaras izpriecām, un ar jauniešu enerģijas pienesumu nākošajai sabiedriskajai sezonai.  Tā notiks arī Filadelfijā, kad Brīvo latvju biedrības 120. jubilejas ietvaros 7.-9. septembrī izstādē "30 zem 30" rādīsim (vismaz) 30 visjaunākās paaudzes mākslas darbu, smeļoties no ģeografiski izkaisīto jauno latviešu devuma kā arī no vietējām mākslas skolām, kas Filadelfijā ir sagadījušās apbrīnojamā skaitā un kvalitātē.  Izstādē varēs redzēt ļoti dažādu mākslas darbu gammu, ne tikai zīmējumus, grafiskos darbus, un gleznas, bet arī izaicinošas modes, dziļdomīgas metaforiskas instalācijas, mīksto skulptūru, un daudz kā cita.

              Izstāde būs atvērta piektdien, 7. septembrī 19:00-22:00 (iekļaujoties Filadelfijas ik mēneša atvērto galeriju vakarā); sestdien, 8. septembrī  14:00-18:00, un svētdien, 9. septembrī 14:00-17:00.  Paredzētie mākslinieki ir latvieši Aleksis Hāgelis, Nicole Marie Harvey, Lily Howell, Krišs Judovics, Laila Milevska, un Marisa Rasuma.  No vietējām mākslas skolām piedalīsies Marah Carpenter, Carissa Marinelli, Nathaniel Mell, un Emily Schnellbacher.  Paredzēta arī mini-izstāde lejas zālē par latviešu rotām uz latvisko audumu un izšuvumu fona.

              Ziņas un jaunumus par BLB jubilejas gada notikumiem var atrast tīmeklī  www.latviansociety.com; var atskatīties uz jau notikušo 120. jubilejas gada blogā www.fblb120.blogspot.com.  Brīvo latvju biedrība pateicas ALAs Kultūras fondam par atbalstu vēsturisko gleznu restaurācijai un jaunās gleznu iekāršanas sistēmas iegādei.  Visus 120. jubilejas gada sarīkojumus atbalsta Latviešu fonds, kuŗa gadskārtējā dalībnieku sapulce Nedēļas nogale nākotnei notiks Filadelfijā 28.-30. septembrī, ar polītikai veltītu Vairas Paegles uzrunu un latviešu protesta dzejas lasījumu.

   

                                                                              Sandra Milevska • 14 Aug 2012 9:32 AM | Anonymous
  Ir pienācis laiks atvadīties no vasaras!  Augusta mēneša pēdējās piektdienas vakarā, 31. datumā, Filadelfijas Brīvo latvju biedrībā labā sabiedrībā varēs pie letes veldzēties.  Bet ne tikai, jo varēs arī izprast, vai neizprazt, visuma mistēriju caur dzeju, respektīvi atklāt to, kura nav, tāpat kā Higsa bozonu.  Kuru dzejnieku nedrīkst nosaukt vārdā, un kāpēc?  Vai šis dzejnieks vispār pastāv, jeb, kā Higsa bozons, meklējams tikai kā dzirkstele garā tunelī zem Šveices alpiem milisekunžu sprādzienos?  Un vai tas, ko viņs rada, būtu dzeja, vai drīzāk ne-dzeja, tā, kas ar savu pret-pozīciju apstiprina pretpola esamību, ka pastāv arī pozīcija, tas ir -- īstā dzeja?  Vai kāds, kas lasa šīs rindas, vispār tās spēj saprast?  Vai mēs - laikā un telpā -- nākam, vai ejam, vai vienkārši noraugāmies uz visu absurdo no mākoņa?  Un kuŗš mākonis tas būtu, īstais vai virtuālais?  Vai vēl kāds citādais, aizslēpies aiz dzejas un Higsa bozoniem?

  Šie pasaules mistēriju risinājumi kutinās visas mūsu maņas, bet šajā vakarā atbildīgie kutinātāji būs Modris Mednis, Ivars Stonins, Laris Krēsliņš, un Ādams Bērziņš.  Nāciet visi!  Iesākums iepriekš neprognozējamā stundā, kad neparedzamā satiksmes straume būs noskrējusi.

  Ziņas un jaunumus par BLB jubilejas gada notikumiem var atrast tīmeklī  www.latviansociety.com; var atskatīties uz jau notikušo 120. jubilejas gada blogā www.fblb120.blogspot.com.  Nākošais jubilejas gada sarīkojums 7.-8. septembrī, mākslas izstāde "30 zem 30" ar jaunajiem latviešu un Filadelfijas amerikāņu mākslinieku darbiem.

                                                                          Sandra Milevska

The Philadelphia Society of Free Letts (The Latvian Society) 531 N. 7th Street • Philadelphia PA • 19123-3501 | (215) 922-9798

Powered by Wild Apricot Membership Software