http://latviansociety.com/resources/Pictures/%20Biedribas%20Logo%20B.png?download

FILADELFIJAS BRĪVO LATVJU BIEDRĪBA
PHILADELPHIA SOCIETY OF FREE LETTS

<<120x120>> Filadelfijā. Vai vasaras karstumā nav kur tverties?

19 Jun 2012 12:32 PM | Jolanta Mockus (Administrator)

Liela karstuma gadījumā atliek tikai viens glābiņš - tumšas, vēsas telpas, un alus glāzīte rokā. Šādu veldzi Filadelfijas Brīvo latvju biedrībā var apvienot pat ar kultūras apguvi, jo savas 120. jubilejas ietvaros Biedrība apkaros karstos mēnešus ar trīs vēsām programmām, t.i. Latvijas vislabāko spēlfilmu seances. Atnāciet sestdienas dienā --30. jūnijā, 28. jūlijā, un 11. augustā -- lai katru reizi baudītu piecas filmas no vietas, īstā maratonā.

Katru reizi iesāksim ar visvecāko klasiku, t.i. filmām no Latvijas kinematografijas pirmsākumiem: Lāčplēsi (1930. g. ), Zvejnieka dēlu (1939. g., kuru papildinās galvenās varones, aktrises Ņinas Melbārdes meitas Andras Zvārgules komentāri), un Dzimtene sauc: kāzas Alsungā (1935. g.). Pēc tam katrā maratonā noskatīsimies padomju laika dzelzs inventāra paraugus, smeltus no latviešu literatūras klasikas (piemēram Purva bridējs, Mērnieku laiki); no folkloras vai novadiem (Pūt vējiņi, Puika, Cilvēka bērns); no agrīniem protesta darbiem (Elpojiet dziļi); un visbeidzot tādas filmas, kas aiz milzīgas popularitātes tautā jau sen ir folklorizējušās (piem. Limuzīns Jāņu nakts krāsā, Ceplis). Bet kā pēdējo katru reizi izrādīsim kādu no visjaunākajām Latvijā iznākušajām filmām. Izturīgos skatītājus, kas cauras dienas nosēdēs BLB lielajā kino belzienā uzturēs pie dzīvības šīs zemes tradicionālie kino ēdieni, sākot protams ar popkornu bet ieskaitot arī hotdogus, Filadelfijas mīkstos pretzeļus, un visu vajadzīgo, lai dotu spēku izturēt līdz maratona beigām. Gaidām jūs kinoteātrī!

Ziņas un jaunumus par BLB jubilejas gada notikumiem var atrast tīmeklī: www.latviansociety.com. Sīkāka informācija par katru no trim maratonu programmām, t.sk. katras filmas iesākšanas laiks, atgādinājuma e-pastos un pie Sandras Milevskas, sandramilevski@hotmail.com. Viesi tālbraucēji ir aicināti sazināties ar Marku Liepu (liepama1@gmail.com) ar jautājumiem par viesnīcām un transportu. Paldies FBLB 120. jubilejas galvenajam mecenātam Latviešu fondam!

                                                                        Sandra Milevska

The Philadelphia Society of Free Letts (The Latvian Society) 531 N. 7th Street • Philadelphia PA • 19123-3501 | (215) 922-9798

Powered by Wild Apricot Membership Software