http://latviansociety.com/resources/Pictures/%20Biedribas%20Logo%20B.png?download

FILADELFIJAS BRĪVO LATVJU BIEDRĪBA
PHILADELPHIA SOCIETY OF FREE LETTS

<<120x120>> Filadelfijā. Vai Tu vari ieskatīties vēsturei acīs?

23 Jan 2012 5:13 PM | Jolanta Mockus (Administrator)

            Divdesmitā gadsimta vēsture Latviju nav lutinājusi.  Vai Tu vari paskatīties uz šo vēsturi bezbailīgi un bezkaislīgi?  Kaŗadarbība krustām šķērsām ir pārgājusi mūsu zemei, ierāvusi cilvēkus savos virpuļos, un tos izspļāvusi kur nu kuro.  Degpunktā ir bijuši latviešu kaŗavīri, un marts ir viņu mēnesis.  Savas 120. jubilejas ietvaros, Filadelfijas Brīvo latvju biedrība 3.-4. martā rīko Latviešu kaŗavīru semināru. 

Leģionāriem un 2. pasaules kaŗam tiks veltīta sestdiena, 3. marts.  Brīvo latvju biedrība piedāvā nekad Ziemeļamerikā vēl nebijušu iespēju iepazīties ar Leģionāru ordeņiem, formas tērpiem, sadzīves priekšmetiem un ekipējuma daļām, kuŗus kā izstādes eksponātus atvedīs no Latvijas jaunais vēsturnieks Kaspars Špēlis.  Kaspars Špēlis sarīkoja pirmo izstādi jebkad veltītu latviešu Leģionāriem, Ikšķiles novada Tīnūžu muižā 2011. gada 16. martā, kas iedvesmoja šī BLB semināra tapšanu.  Špēlis mūs iepazīstinās ar eksponātiem, stāstīs par 16. marta kauju un tā nozīmi, un rādīs tipiskas Leģionāru kaujas rekonstrukciju ar dalībniekiem no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, un Polijas.

No Latvijas arī ieradīsies dokumentālo filmu režisors Askolds Saulītis, kas stāstīs par savām atziņām gatavojot dokumentālo filmu Sarkanais un brūnais par latviešu kaŗavīriem abās pusēs.  Pēcpusdienā Dr. Ieva Zaķe iepazīstinās ar saviem pētījumiem par ASV preses uzbrukumiem Leģionāriem, latviešu atspēkojumiem, un šo rakstu motivāciju, ar valdes locekļa Kārļa Bērziņa piebildi attiecībā uz BLB.  Bet visai semināra norisei savu akadēmisko autoritāti piešķirs Dr. Andrievs Ezergailis, neklātienē konsultējot mūs visus pa Skype.  Sestdienas vakarā, tumsas piesegā, izlīdīsim no saviem bunkuriem, lai atgrieztos atpakaļ 1940-o gadu naktsklubā, kur ar dziesmām mūzikantu pavadījumā kaŗavīrus un viņu viesus izklaidēs Eslingenā retro slavu ieguvusī soliste Jūlija Plostniece.  Polsteri plecos, šauri svārki, un klikatas -- obligāti!

Svētdiena, 4. marts, tiks veltīta Brīvības cīņām, par ko stāstīs Kaspars Špēlis un Askolds Saulītis, kuŗa dokumentālo filmu Bermontiāde noskatīsimies.  Varēs arī apskatīt mini-izstādi ar dažādu laikmetu ordeņiem, nozīmēm, un citiem priekšmetiem, ar īpašu Sandora Abena stāstījumu par savu tēvu Jāni, Brīvības cīnītāju, kuŗa daudzie ordeņi būs apskatāmi.  Joprojām Latvijā fiziskās atliekas no kaŗadarbības vēl ir atrodamas uz katra soļa.  Pēc pusdienām ar Askolda Saulīša filmu Keep Smiling pievērsīsimies šodienas entuziastiem, kas no Latvijas mežiem un purviem izceļ veco kara techniku.

Latviešu karavīru seminārs ir <<120x120>> jubilejas gada visnozīmīgākais sarīkojums.  Tas būtu īpaši vērtīgs jaunajai paaudzei, kuru tieši uzrunās viņu vienaudzis, 24 gadus vecais Kaspars Špēlis.  Iepriekšēja pieteikšanās ar priekšapmaksu ir nepieciešama, lai zinātu dalībnieku skaitu divām pusdienām un vienām vakariņām.  Lūdzam čekus, izrakstītus uz Philadelphia Society of Free Letts, sūtīt uz 531 North 7th St., Philadelphia, PA 19123 līdz 2012. g. 25. februārim.  Ieejas maksa visam divu dienu semināram ir $100; lūdzu skatīties www.latviansociety.com sīkākam samaksas sadalījumam tiem, kas nevar piedalīties visā seminārā.

Ziņas un jaunumus par BLB jubilejas gada notikumiem var atrast tīmeklī:  www.latviansociety.com.  Viesi tālbraucēji ir aicināti sazināties ar Marku Liepu (liepama1@gmail.com) ar jautājumiem par viesnīcām un transportu.  BLB izsaka īpašu paldies Latviešu fondam, Filadelfijas Daugavas vanagu kopai, ALA Kultūras fondam, Amerikas Latviešu palīdzības fondam, un Filadelfijas Latviešu pensionāru kopai par atbalstu šī semināra, kā visu jubilejas gada sarīkojumu, rīkošanai.

                                                                                  Sandra Milevska

The Philadelphia Society of Free Letts (The Latvian Society) 531 N. 7th Street • Philadelphia PA • 19123-3501 | (215) 922-9798

Powered by Wild Apricot Membership Software